Cyber-Warrior Misyonunu Tamamladı.

1999 yılında kurulan ve farklı bir isimle siber dünyadaki faaliyetlerine başlayan, 2003 yılında Cyber Warrior ismiyle uluslar arası boyut kazanan Türkiyenin köklü hacker gruplarından Cyber-Warrior ekibi misyonunu tamamladığını duyurdu.

Cyber-Warrior kimdir?

Cyber-Warrior tamamen Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda hizmet veren, pornografik, bölücü, silahlı kuvvetler ve Türkiye karşıtı siteleri hedef alan Hacktivist bir Türk hacker grubudur.

Neler yaptılar?

Türkiye İçin;

  • Adını 4 Temmuz 2003 tarihinde yaşanan, wikipedia.org ve çeşitli kaynaklarda Çuval Olayı diye geçen, 11 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun ve Türkmen mihmandarlarının Irak’taki işgal kuvvetlerinin bir parçası olan Amerikan 173. Hava İndirme Tugayı’na bağlı askerlerce ve yanlarında peşmergelerin de bulunduğu bir şekilde sürpriz bir baskın sonucu derdest edilmeleri ve başlarına çuval geçirilmek suretiyle götürülüp 60 saat süresince alıkonularak sorguya çekilmesi olayı üzerine harekete geçen ve tam 1500 ABD sitesini hackleyen Cyber-Warrior ekibi yaptığı bu saldırı ile adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştı.
  • Dünya hackerları arasında en iyilerden olarak bilinen ve Türk sitelere özellikle resmi kurum sitelerine savaş açan brezilya’lı hackerların saldırılarına karşı; toplam 6 Akın (saldırı) düzenleyen Cyber-Warrior ekibi, 10.000 den fazla Brezilya sitesini hackledi. Bu saldırılar sonucu brezilya en çok hacklenen ülkeler sıralamasında 1. sıraya yükseldi.
  • Devletler ve terör örgütleri hakkında ele geçirdikleri gizlilik derecesi yüksek belgeleri ilgili makamlara ulaştırdıklarını duyurdular.

İnanç ve Ahlaki Değerler İçin;

  • Misyonlarına en çok ters düşen ve islama en büyük zararı veren sitelerden biri olan ilhanarsel.org web sitesini zamanında hackleyip bir çok İslam düşmanını ağlatıp zırlatmışlardı. bkz;
  • 2003 yılında yaptıkları saldırılar ile bir çok satanist web sitesini internet aleminden temizlediler.
  • İnanç ve Ahlaki değerleri yükselten sitelere ücretsiz güvenlik desteği programı başlattılar.
  • Hz. Peygamber (A.S.)’a İfade özgürlüğü adı altında karikatürler yolu ile saldıran başta Danimarka olmak üzere birçok Avrupa sitelerine hilal seferleri (saldırıları) düzenlediler, bir çok siteyi Hacklemenin yanı sıra Sosyal Mühendislik yöntemi ile Servislerini engellediler, parasal kaynakları (reklam anlaşmalarını) iptal ettirdiler. 8 Nisan 2006 Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Ordu-yu Hümayun Adlı Operasyonel TIM büyük çoğunluğu Danimarka, Fransa olmak üzere 2.587 Avrupa sitesini hackledi.
  • Misyonerlik faaliyetleri sürdüren katolikcemaati.com alan adını hackleyerek bu siteyi internetten temizlediler.
  • Grubun kara listesine giren, İslam’ın yüce peygamberine iğrenç karikatürleri ile saldıran, tüm İslam aleminin nefret ve lanetini kazanan, Yüzlerce Hack grubunun hedefinde olan www.drawmohammed.com alan adını ele geçirerek, ebediyen CW Topraklarına dahil ettiler. Bu site karikatür krizine sebep olan en hit siteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir